Sobota, 5 września 2026
Imieniny: Dorota, Wawrzyniec, Urban

Drugi przetarg na mieszkanie przy ul. Przemysłowej 5a/9 we Wrześni. Cena wywoławcza i warunki

Reklamuj sie w tym artykule

Burmistrz Miasta i Gminy Września ogłosił drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 9 przy ul. Przemysłowej 5a/9. Oferty można składać do 20.08.2026 roku, a samo postępowanie odbędzie się tego samego dnia o godzinie 9.00 w sali sesyjnej ratusza. To szansa dla osób poszukujących mieszkania w centralnej części miasta, które są gotowe na generalny remont.

Szczegóły oferty – lokal i jego stan

Przedmiotem przetargu jest lokal mieszkalny o powierzchni 54,89 m2, składający się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki oraz dwóch przedpokoi. Mieści się on na pierwszej kondygnacji budynku jednokondygnacyjnego. Z lokalem związany jest udział w gruncie wynoszący 5489/47255, co odpowiada działce nr geod. 945/11 o powierzchni 0,2146 ha.

Lokal jest pustostanem i wymaga generalnego remontu. Na wyposażeniu znajduje się instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna. Ogrzewanie zapewnia piec na paliwo stałe, a dodatkowo w lokalu znajduje się piec gazowy. Należy jednak pamiętać, że od 01.01.2026 roku obowiązuje zakaz użytkowania pieców niespełniających wymogów uchwały antysmogowej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego nr XXXIX/941/17. Nowy nabywca będzie zobowiązany do dostosowania systemu ogrzewania do obowiązujących przepisów.

Lokalizacja i otoczenie

Mieszkanie znajduje się w strefie centralnej Wrześni, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów usługowych oraz kolejowych. To dogodna lokalizacja dla osób ceniących bliskość centrum i dobre skomunikowanie z resztą miasta. Udział w gruncie daje możliwość korzystania z części wspólnej nieruchomości, co może być istotne dla przyszłych mieszkańców.

Dokładne informacje na temat nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni przy ul. Ratuszowej 1. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z Tomaszem Kałużnym lub Iloną Sikorską pod numerem telefonu 61 640 40 35. Szczegóły dotyczące przetargu dostępne są również na elektronicznej tablicy ogłoszeń oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Dlaczego to ważne dla mieszkańców?

Ogłoszenie drugiego przetargu to istotna informacja dla wszystkich, którzy szukają mieszkania w centralnej części Wrześni. Atrakcyjna lokalizacja, rozsądny metraż i możliwość zakupu z bonifikatą (w przypadku drugiego przetargu) mogą przyciągnąć zarówno inwestorów, jak i osoby planujące własne lokum. Jednocześnie wymóg dostosowania ogrzewania do norm antysmogowych pokazuje, że miasto dba o jakość powietrza i zdrowie mieszkańców.

Co dalej?

Osoby zainteresowane udziałem w przetargu powinny zapoznać się z pełnym ogłoszeniem opublikowanym w BIP oraz na tablicy ogłoszeń urzędu. Warto też skontaktować się z urzędem, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat warunków przetargu, w tym wysokości wadium i wymaganych dokumentów. Termin składania ofert mija 20.08.2026 roku, więc decyzja o ewentualnym udziale powinna zapaść odpowiednio wcześniej.

Zgłoś poprawkę do redakcji

Jeśli zauważyłeś błąd merytoryczny, nieścisłość lub chcesz sprostować informację - napisz do nas. Twoje zgłoszenie trafi bezpośrednio do redakcji.

Odpiszemy na podany adres e-mail.
PW

Piotr Wyrzykowski

Redaktor naczelny 24wrzesnia.pl; stawia na rzetelne źródła i szybkie wyjaśnianie spraw ważnych dla Wrześni.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!